Uutiset

Tamyn toiminta-avustukset on nyt päätetty!

Tamyn hallitus päätti kokouksessaan 12.4.2018 Tamyn piirissä toimiville järjestöille jaettavista toiminta-avustuksista. Vuoden 2018 ainejärjestöjen ja tiedekuntajärjestöjen avustuksiin oli varattu 28 788 euroa ja harrasteyhdistysten avustuksiin 10 485 euroa. Toiminta-avustuksia myönnetään yhdistyksen toteutuneen ja suunnitellun toiminnan perusteella. Toiminta-avustuksia myönnettäessä yhdistyksen toimintaa verrataan muiden toiminta-avustusta järjestöjen toimintaan.

Järjestöjen pisteytykset ja summat löytyvät liitteenä olevista taulukoista. Lisätietoa toiminta-avustusprosessista sekä oman järjestön pisteytyksistä ja mahdollisista myöhästymissanktioista saa Tamyn järjestö- ja viestintäasiantuntijalta: jvasiantuntija@tamy.fi.

Harrastejärjestöjen avustukset 2018
Aine- ja tiedekuntajärjestöjen avustukset 2018

Lisätietoa toiminta-avustuksista: https://tamy.fi/jarjestot/toiminta-avustus

Muutoksenhaku: https://tamy.fi/yhteystiedot/aloitteet-ja-muutoksenhaku

HUOM! Listauksesta jäi puuttumaan kaksi järjestöä, tässä avustukset heidän osaltaan:

Harrastejärjestöjen avustukset 2018_lisäpöytäkirja

 

Tilaa uutiskirje

Palvelutoimisto

Yliopistonkatu 60 A 2. kerros, 33100 Tampere
puh. +358 44 361 0210
e-mail: tamy@tamy.fi
karttalinkki

Takaisin ylös