Yhteystiedot

Posti- ja käyntiosoite

Tampereen yliopiston ylioppilaskunta

Yliopistonkatu 60 A, 2. kerros
33100, TAMPERE

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: FI7657322620010009  (ei jäsenmaksuja tälle tilille)

Operaattori: Osuuspankki (OKOYFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

Paperilaskut

Tampereen yliopiston ylioppilaskunta

Ostolaskut 7409K
PL 72
00521 HELSINKI

Palvelutoimisto

Tamyn palvelutoimisto on avoinna ma–pe klo 9–11 ja 12–16.

Opiskelijakortit, tilavaraukset, lainaus, jäsenmaksuasiat.
Toimistosihteeri Tuire Jalaskoski

044 361 0210

toimistosihteeri@tamy.fi
tamy@tamy.fi

Hallitus

Hallituksen puheenjohtaja
Sanni Lehtinen (Sity)

puheenjohtaja@tamy.fi
0503612845

Varapuheenjohtaja, järjestöt
Paula Saarinen (Proka)

paula.saarinen@tamy.fi

Tapahtumat, yritysyhteistyö, talous, liikunta, hyvinvointi
Nelly Kivinen (Bosa)

nelly.kivinen@tamy.fi

Koulutuspolitiikka, viestintä, brändi
Noora Korhonen (Vihreä lista)

noora.korhonen@tamy.fi

Asuminen, toimeentulo, ympäristö, terveys, kuntapolitiikka, yhdenvertaisuus
Katariina Kojo (Vihreä lista)

katariina.kojo@tamy.fi

Viestintä, tuutorointi, kv-tuutorointi, kulttuuri, historia
Esko Nieminen (Kokoomusopiskelijat)

esko.nieminen@tamy.fi

Koulutuspolitiikka, työelämä, jatko-opiskelijat
Roope Tukia (Sity)

roope.tukia@tamy.fi

Kansainvälisyys, kehitysyhteistyö, viestintä
Aliisa Toivanen (Kontakti)

aliisa.toivanen@tamy.fi

Henkilökunta

Pääsihteeri
Sanni Pietilä

paasihteeri@tamy.fi
050 361 2854

Taloussihteeri
Lea Kontoniemi

taloussihteeri@tamy.fi
044 361 0212

Hallinto- ja talouskoordinaattori
Tiia Luoma

hallinto@tamy.fi
044 361 0213

Järjestö- ja viestintäasiantuntija (järjestöpalvelut, -avustukset, viestintä, tapahtumat, tuutorointi, kulttuuri)
Saana Hytönen (Maria Mäki-Hakolan määräaikainen sijainen)

jvasiantuntija@tamy.fi
050 361 2454

Koulutuspoliittinen asiantuntija (opintoihin, opiskeluun ja yliopistoon liittyvät asiat, työelämä)
Veera Kaleva

kopoasiantuntija@tamy.fi
0503612847

Kansainvälisten asiain ja vaikuttamisen asiantuntija (kansainvälistyminen, kv-opiskelijat, kehitysyhteistyö)
Anne Mäki-Rahkola (Varpu Jutilan opintovapaan sijainen)

kvasiantuntija@tamy.fi
050 361 2849

Sosiaalipoliittinen asiantuntija (toimeentulo, asuminen, terveys, hyvinvointi, yhdenvertaisuus, liikunta, kunnallispolitiikka, ympäristö)
Milka Hanhela

sopoasiantuntija@tamy.fi
050 361 2846

Yhteisöasiantuntija (yritysyhteistyö, tapahtumat)
Meeri Pekkola (Johanna Hovilaisen äitiysvapaan sijainen)

yrityssuhteet@tamy.fi
044 361 0204

Viestintäharjoittelija
Salla Kangas

viestintaharjoittelija@tamy.fi
045 77505212

Yhdistymiskoordinaattori
Jari-Pekka Kanniainen

yhdistymiskoordinaattori@ttyy.fi
040 713 0082

Päätoimittaja, Aviisi
Tuija Siltamäki

paatoimittaja@aviisi.fi
050 361 2853

Brändikoordinaattori
Rosa Lehtinen

brandi@tamy.fi

Tilaa uutiskirje

Palvelutoimisto

Yliopistonkatu 60 A 2. kerros, 33100 Tampere
puh. +358 44 361 0210
e-mail: tamy@tamy.fi
karttalinkki

Takaisin ylös