Yhteystiedot

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: FI7657322620010009  (ei jäsenmaksuja tälle tilille)
Operaattori: Osuuspankki (OKOYFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

Paperilaskut

Tampereen yliopiston ylioppilaskunta
Ostolaskut 7409K
PL 72
00521 HELSINKI

Palvelutoimisto

Avoinna ma–pe klo 9–11 ja 12–16.

Kesäaikana 1.5.–31.7. klo 8–11 ja 12–14

Suljettu 12.6.-31.7.

Opiskelijakortit, tilavaraukset, lainaus, jäsenmaksuasiat.
Toimistosihteeri Tuire Jalaskoski

044 361 0210

toimistosihteeri@tamy.fi
tamy@tamy.fi

Hallitus

Hallituksen puheenjohtaja
Mikko Lampo (Sity)

puheenjohtaja@tamy.fi
050 361 2845

Hallituksen varapuheenjohtaja, kuntapolitiikka, terveys, talous
Suvi Mäkeläinen (Vaalirengas Vapaamieliset)

suvi.makelainen@tamy.fi

Toimeentulo, yhdenvertaisuus, ympäristö, asuminen
Ilona Taubert (Viva)

ilona.taubert@tamy.fi

Koulutuspolitiikka, viestintä, kansainvälisyys
Janne Kajander (Sity)

janne.kajander@tamy.fi

Koulutuspolitiikka, jatko-opiskelijat, työelämä
Sanni Lehtinen (Sity)

sanni.lehtinen@tamy.fi

Tapahtumat, yrityssuhteet, hyvinvointi, liikunta
Soile Koski-Aho (Proka)

soile.koski-aho@tamy.fi

Kansainvälisyys, tutorointi, kehitysyhteistyö
Suvi Parhankangas (Luuppi)

suvi.parhankangas@tamy.fi

Järjestöt, viestintä, kulttuuri
Venla Monter (Halli)

venla.monter@tamy.fi

Henkilökunta

Pääsihteeri
Sanni Pietilä

paasihteeri@tamy.fi
050 361 2854

Yrityssuhdekoordinaattori (yritysyhteistyö, tapahtumasponsorit)
Johanna Hovilainen

yrityssuhteet@tamy.fi
044 361 0204

Taloussihteeri
Lea Kontoniemi

taloussihteeri@tamy.fi
044 361 0212

Järjestö- ja viestintäasiantuntija (järjestöpalvelut, -avustukset, viestintä, tapahtumat, tuutorointi, kulttuuri)
Maria Mäki-Hakola

jvasiantuntija@tamy.fi
050 361 2454

Kansainvälisten asiain asiantuntija (kansainvälistyminen, kv-opiskelijat, kehitysyhteistyö)
Varpu Jutila

kvasiantuntija@tamy.fi
050 361 2849

Koulutuspoliittinen asiantuntija (opintoihin, opiskeluun ja yliopistoon liittyvät asiat, työelämä)
Veera Kaleva

kopoasiantuntija@tamy.fi
0503612847

Sosiaalipoliittinen asiantuntija (toimeentulo, asuminen, terveys, hyvinvointi, yhdenvertaisuus, liikunta, kunnallispolitiikka, ympäristö)
Olga Haapa-aho ( )

sopoasiantuntija@tamy.fi
050 361 2846

Päätoimittaja
Milja Keinänen

paatoimittaja@aviisi.fi
050 361 2853

Tilaa uutiskirje

Service office

Yliopistonkatu 60 A 2. floor, 33100 Tampere
puh. +358 44 361 0210
e-mail: tamy@tamy.fi
karttalinkki

Office is closed from 12.6. to 31.7.
Open from 1.8. 9-11 and 12-16

Takaisin ylös