Yhteystiedot

Posti- ja käyntiosoite

Tampereen yliopiston ylioppilaskunta

Yliopistonkatu 60 A, 2. kerros
33100, TAMPERE

Verkkolaskut

Verkkolaskuosoite: FI7657322620010009  (ei jäsenmaksuja tälle tilille)

Operaattori: Osuuspankki (OKOYFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

Paperilaskut

Tampereen yliopiston ylioppilaskunta

Ostolaskut 7409K
PL 72
00521 HELSINKI

Palvelutoimisto

Tamyn palvelutoimisto on kesätauolla 1.6-31.7. Starting kit -palvelu palvelee tiistai-perjantai 12.00-13.30 4.6.-15.6. Takaisin normaaliin (avoinna ma–pe klo 9–11 ja 12–16) palaamme 1.8.

Opiskelijakortit, tilavaraukset, lainaus, jäsenmaksuasiat.
Toimistosihteeri Tuire Jalaskoski

044 361 0210

toimistosihteeri@tamy.fi
tamy@tamy.fi

Hallitus

Hallituksen puheenjohtaja
Sanni Lehtinen (Sity)

puheenjohtaja@tamy.fi
0503612845

Varapuheenjohtaja, järjestöt
Paula Saarinen (Proka)

paula.saarinen@tamy.fi

Tapahtumat, yritysyhteistyö, talous, liikunta, hyvinvointi
Nelly Kivinen (Bosa)

nelly.kivinen@tamy.fi

Koulutuspolitiikka, viestintä, brändi
Noora Korhonen (Vihreä lista)

noora.korhonen@tamy.fi

Asuminen, toimeentulo, ympäristö, terveys, kuntapolitiikka, yhdenvertaisuus
Katariina Kojo (Vihreä lista)

katariina.kojo@tamy.fi

Viestintä, tuutorointi, kv-tuutorointi, kulttuuri, historia
Esko Nieminen (Kokoomusopiskelijat)

esko.nieminen@tamy.fi

Koulutuspolitiikka, työelämä, jatko-opiskelijat
Roope Tukia (Sity)

roope.tukia@tamy.fi

Kansainvälisyys, kehitysyhteistyö, viestintä
Aliisa Toivanen (Kontakti)

aliisa.toivanen@tamy.fi

Henkilökunta

Pääsihteeri
Sanni Pietilä

paasihteeri@tamy.fi
050 361 2854

Taloussihteeri
Lea Kontoniemi

taloussihteeri@tamy.fi
044 361 0212

Hallinto- ja talouskoordinaattori
Tiia Luoma

hallinto@tamy.fi

Järjestö- ja viestintäasiantuntija (järjestöpalvelut, -avustukset, viestintä, tapahtumat, tuutorointi, kulttuuri)
Maria Mäki-Hakola

jvasiantuntija@tamy.fi
050 361 2454

Koulutuspoliittinen asiantuntija (opintoihin, opiskeluun ja yliopistoon liittyvät asiat, työelämä)
Veera Kaleva

kopoasiantuntija@tamy.fi
0503612847

Kansainvälisten asiain asiantuntija (kansainvälistyminen, kv-opiskelijat, kehitysyhteistyö)
Varpu Jutila

kvasiantuntija@tamy.fi
050 361 2849

Sosiaalipoliittinen asiantuntija (toimeentulo, asuminen, terveys, hyvinvointi, yhdenvertaisuus, liikunta, kunnallispolitiikka, ympäristö)
Milka Hanhela ( )

sopoasiantuntija@tamy.fi
050 361 2846

Yhteisöasiantuntija (yritysyhteistyö, tapahtumat)
Johanna Hovilainen

yrityssuhteet@tamy.fi
044 361 0204

Yhdistymiskoordinaattori
Jari-Pekka Kanniainen

yhdistymiskoordinaattori@ttyy.fi
040 713 0082

Päätoimittaja, Aviisi
Tuija Siltamäki

paatoimittaja@aviisi.fi
050 361 2853

Viestintäasiantuntija
Saana Hytönen

viestintaasiantuntija@tamy.fi
045 77505212

Brändikoordinaattori
Rosa Lehtinen

brandi@tamy.fi

Tilaa uutiskirje

Palvelutoimisto

Yliopistonkatu 60 A 2. kerros, 33100 Tampere
puh. +358 44 361 0210
e-mail: tamy@tamy.fi
karttalinkki

Takaisin ylös